Honor rolls, Feb. 2

Waynesburg Elementary

All A’s — Brooklyn Johnson, Adam Beckett, Sonia Coffey, Nolan Roberts, Koral Ranck, Matthew Sneed, Raeleigh Clark, William Schuler, Avery Wesley, Mikaela Dickhaus, Alyssa Garrett and Tonya Quale

A’s and B’s — Ashley Cole, Ellyann Sims, Kaitlyn Hunt, Colton Hodge, Damon Wile, Isaiah Vinyard, Lindsey Simpson, Leighla Moore, Brody Blanton, Kasadee Osborne, Andrew Cash, Hunter Padgett, Brody Taylor, AnnaGrace Kirkpatrick, William Maloy, Jaycee Ruckel, Brooklynn Sexton, Wesley Gill and Maritza Ruiz-Meneses

Perryville Elementary

Third grade

All A’s — Eythan Williamson, Roman Smith, Sadie Maddox, Clare Coleman and Kaylee Yankey

A’s and B’s — Ethan Milburn, Taylor Kirkland, Addiley Kendrick, Jacob Hundley, Sharon Heist, Maddie Grigsby, Tylana Clark, Jacob Bonta, Tucker Acey, Jackson Schneider, Emma Shelton, Parker Sheperson, Judah Widner, Ashlen Young, Skylar Williams, Jace Garner, Nicholas Holderman, Tucker Julian, Sabrina Lockaby, Luke McHolan and Nathaniel Schepman

Fourth grade

All A’s — Cole Andrews, Micah Borders, Lexi Cheser, Laykin Gatton, Ella Gorley, Trinity Hampton,  Jackson Hogue, Joshua Kernodle, Havannah Maddox, Marley McCord, Shelby Moore, Olivia Toon and Shelbi Webb

A’s and B’s — Alexis Baker, Austin Bodner, Adam Bowles, Cheyenne Hardin, Ben Hendley, Kirah Jones, Luke Kernodle, Haley Llamas, Payton Milburn, Garrett Newman, Jaxson Pool, Callie Roessler, Natalie Russell, Emily Shepart, Skyler Stacy, Traci Stevens, Trinity Tussey and Hunter Webb

Fifth grade

All A’s —Avery Bodner, Kinley Bonta, Gracey Cromer, Lance Slone, Caleb Sutton, Emma Acey, Ada Clard, Landon Lyons, Dakota Ratliff, Zane Reynolds and Abby Shelton

A’s and B’s — Bailee Aguilar-Moreno, Emma Aguilar-Moreno, Mirayah Clark, Tabi Cruz, Elijah Garner, Bode Gastineau, Hayden Martin, Haley Riley, Taylor Benge, Braylon Booker, Morgan Caldwell, Cody Eads, Christopher Isaacs, Daniel Kaiser, Chase Lanham, Jayden Roller, Eli Short and Victoria Weldon

Bate Middle

Eighth grade

All A’s — Jenna Akers, Lara Akers, Faith Breitenbac, Sofia Farmer, Samuel Gibson, David Jua-Gomez, Elizabeth Graves, Katie Heath, Hope Helmers, Julia Hunt, Jenna King, Keeley Mcknight, Benjamin Minks, Timothy Oxley, Ashley Rankin, Ethan Reyna, Madison Terrell.

A’s and B’s — Amber Aguilar, Emily Barringer, Michael Blake, Brian Brown, Hagen Burns, Melody Burt, Micah Chappell, Makyah Chenault, Amelia Cloud, Corydon Crawford, Jesse Cummings, Ella Dampier, Jeslyn Godfrey, Megan Goosey, Caroline Graves, Tyler Grisby, Jenna Haines, Amaris Hamilton, Christian Howe, Briana Johnson, Jaden Lamour, Chyna Lofton, Danika Lopez, Kadin McWilliams, Kayla Mobley, Yareli Negrete-Ramirez, Anthony Osterman, Tron Pennington, Wyatt Ruggles, Nikolas Ruzic, Ethan Scott, Shaun Slack, Mackenzie Towns, Alexis Weathers.

Seventh grade

All A’s — Abigail Anderson, Brady Bischoff, Jacob Carpenter, Ryan Clarkson, Brianna Crabtree, Jack Cusato, Emma Erwin, Natalie Fieberg, Luke Gaffney, Anna Gooch, Ben Haskett, Holly Helmers, Evan Hutchinson, Naomi Israel, Isabella Joseph, David Lamb, Matthew Link, Lauren Lucas, Brady Morse, Emma Nesmith, Sofia Sanders, Logan Smothers, Trinyte Welch.

A’s and B’s — Lucia Martinez-Alvarado, Bilal Amzgane, Hayes Arnold, Malachi Arnold, Kirsten Blain, Amaya Brown, Kayla Cromwell, Jason Dean, William Delk, Jalen Dunn, Madison Eades, Kiah Earle, Samule Emerson, Austin Jarrell, Daylon Jones, Corbin Knight, Mary Lackney, Rayquan Masterson, Passion McDaniel, Alyvia McGirr, Sara Beth Miller, Danielle Moreland, Anajah Perrin, Daisy Scharbrough, Michael Semones, Emrey Shepherd, Mia Sigola, Bailey Sisk, Aaliyah Spoonamore, Koharu Sugimoto, Carly Villanueva, Keegyn Wilcher, Alexis Wireman, Brendon Wright.

Sixth grade

All A’s — Cwintin Anderson, Trinity Bailey, August Barker, Emma Baum, Emma Bosley, Samantha Bottom, Breanna Brown, Masyn Cochran, Samantha Cusato, Sage Dawson, Kenneth Doneghy, Claymon Fisher, McKenzi Gatica, Lucy Kate Gibson, Mary Goode, Christopher Grier, Hank Helmers, Samuel Matherly, Iain McAlister, Ella McAllister, Holden McKnight, Esther Mejia, Jannen Mittchell, Estephanie Negrete-Ramirez, Ramona Pierce, Jaiviona Prewitt, Anna Pruyear, Chloe Strysick, Desiree Tandy, Macey Terrell, Myles Turner, Lila Ungs, Theo Ungs, Samuel Walls, Samari Woods.

A’s and B’s — Lexandra Begley, Charlie Blevins, Hayley Bramble, Maya Caldwell, Mary Cloud, Daniel Coleman, Sarah Congleton, Karington Crawford, Braylon Dawson, Matthew Devney, Debora Ralac-Gonzalez, Lillian Hall, Joshua Haviland, Raven Houston, Devin Humphery, Jerome Johnson, Katherine Jones, Eleanor Levi, MaCee Logan, Bethany McCowan, Makayla McKinzie, Megan Moore, Jonah Motyka, Ashton Nash, Brooklyn Rockhold, James Sallee, Zachery Scott, Alexis Tate, Dryston Turner, Karolyn Valko, Olivia Verhoven, Callie Zeznanski.